Home / Oto Kiralama / Genel Olarak Araç Kiralama Şartları Nelerdir?

Genel Olarak Araç Kiralama Şartları Nelerdir?

  • İzmir araç kiralama firmalarında kiralama süreleri en az 24 saat olarak belirlenmiş ve gereken yasal sınırlar ile sigortalıdır.
  • Aracı kiralayan kişinin dışında kaç kişi ek olarak aracı kullanmak istiyor ise aracı kullanabilmeleri için o kişilerin de ehliyetlerinin sözleşme de gösterilmesi zorunludur.
  • Araçlar da kullanım sırasında herhangi bir hasar meydana gelirse aracı kiralayan kişi aracın kaza ve alkol raporunu ayrıca sigorta şirketinin de istediği diğer evrakları eksiksiz bir şekilde getirmediği taktirde sigortadan faydalanamaz. Böylece sorumluluk aracı kiralayan kişiye geçmiş olur.
  • A-B-C grubu araçlar da 21 yaşından büyük ve en az 1 yıllık bir ehliyete sahip olmak, D-E-F-FS grup araçları için 21 yaşından büyük ve en az 5 yıllık bir ehliyet sahibi olmak araç kiralayabilmeleri için aranan şartlardandır.
  • Ayrıca İzmir rent a car firmalarında gecikmeler de ek olarak geciken her saat başı için günlük kira bedelinin 1/3 lük bir kısmı alınır. Gecikme 3 saati aştığı taktirde günlük kira bedeli alınır.
  • Trafik kurallarına uymamasından kaynaklı olarak doğacak sonuçların sorumluluğu aracı kiralayan kişiye aittir.
  • Kiralaması yapılan araçların yurt dışına çıkarılması yasaktır.
  • Tüm fiyatlara KDV dahildir.

Kiraladığınız Aracı Ne Zaman Teslim Alabilirsiniz?

İzmir oto kiralama firmalarında rezervasyonunuzu yaptırdıktan yarım saat sonra ofisimize gelerek aracınızı teslim alabilirsiniz ya da bulunduğunuz yeri bildirip firmalara ait personeller tarafından aracınızı getirmelerini isteyebilirsiniz. Rezervasyonunuzu firmalara ait olan internet sitelerine girerek ön kayıt formunu doldurarak yapabilir daha sonrasında formunuz araç kiralama firmalarına iletildiğinde sizi arayarak geri kalan işlemlerin tamamlanmasını sağlayabiliriz.

Mutlaka Deneyin

Taşıt pulu(MTV) ödemeyeceğiniz, kaza yapmadığınız sürece servis ve bakım masrafı yapmayacağınız, araç muayenesi, Kasko, trafik sigortası gibi ek masraflar ödemeyeceğiniz bir hizmetten faydalanmak isterseniz İzmir havalimanı oto kiralama firmalarını araştırabilir, merak ettiğiniz sorulara yanıtlar bulabilirsiniz.  Sizler de yukarıda yazdığım bilgileri inceleyebilir, bu bilgiler ışığında araba kiralama hizmetini almayı düşünebilir ve iyi bir şekilde hizmet alabilirsiniz.

Dilerseniz web adresimizi de ziyaret edebilirsiniz…

https://www.elitrental.com/araclar

About admin

Check Also

Araç kiralama hakkında

Hayatınızı ve işlerinizi kolaylaştıracak otomobiller ile vakitten ve bütçenizden tasarruf edin. İzmir araç kiralama ile …